مقالات

مقایسه ای بین گرمایش ازکف برقی و آبگرم ؟

سه شنبه ، 06 خرداد 1399

مقایسه بین گرمایش ازکف برقی با هیدرونیک ؟

سیستم های تابشی گرمایش ازکف  یکی از بهترین موارد گرم نمودن محیط مسکونی و یا اداری بشمار می روند چرا که این سیستم می تواند علاوه برکاهش مصرف انرژی ، گرمای یکنواخت و هم سطحی را ایجاد نماید .

لازم بذکر است هردو مورد آبگرم و یا برقی دارای معایب و مزایایی نسبت به یکدیگر هستند که ما دراینجا برخی از موارد مهم آن را بازگو می کنیم .

 

1- سرعت اجرای گرمایش ازکف برقی نسبت به لوله کشی و آبگرم بسیارزیادتر است .

 

2- مدت زمان گرم شدن محیطی که با گرمایش از کف با آبگرم تجهیز شده نسبت به برقی خیلی زیادتر است . برای مثال در سیستم برقی 20 دقیقه و برای آبگرم 180 دقیقه نیاز است .

 

3-  هزینه تمام شده گرمایش ازکف برقی به مراتب بالاتر از گرمایش ازکف هیدرونیک (آبگرم ) می باشد .

 

4-  برای اجرای گرمایش ازکف آبی نیاز به پکیج یا بویلر، اجرای لوله کشی ، کف سازی اولیه ، تراز نمودن کف، تخصص و تجربه ، تعمیرو نگهداری ، هزینه آب و گازو غیره دارید در صورتی که در سیستم برقی فقط هزینه برق را می پردازید.

 

5- احتمال ترکیدگی لوله و پکیج در زمستان خیلی زیاد است در صورتی که در گرمایش ازکف برقی از این مورد مهم خیالتان راحت می باشد .

 

6- مقدار ملات و کف سازی در گرمایش ازکف با آبگرم در کمترین حالت ممکن 10 سانت ولی در برقی 3 سانت که این گزینه برای مکانهایی که محدویت ارتفاع و کف سازی دارند بسیار مهم و حیاتی است .

 

7- در گرمایش ازکف برقی شما می توانید حتی سیستم را بروی دیوار و سقف نیز اجرا ء کنید در حالی که با سیستم آبگرم با امکاناتی این کار امکان دارد .

 

8- احتمال نشتی لوله ها ، هواگرفتگی ، خراب شدن پکیج ، و غیره وجود دارد در صورتی که برای سیستم گرمایش ازکف برقی این موارد منتفی است .

 

9- هزینه برق مصرفی در گرمایش ازکف برقی نسبت به سیستم آبگرم و لوله کشی زیادتر است .

 

10- در گرمایش ازکف الکتریکی با نصب ترموستات امکان تقسیم نمودن محیط مسکونی به چند بخش مختلف امکان دارد در حالی در سیستم گرمایش ازکف هیدرونیک یا آبگرم نصب کلکتورهای برقی ، شیر برقی ، و ترموستات بجز لوله کشی ضروری است .